اقتصاد کلان

دلار اوج می گیرد؟

توفیق اقتصادی:به عقیده تحلیل‌گران فنی اگر قیمت دلار امروز از مرز مقاومت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کند می‌تواند با افزایش به سمت مقاومت بعدی برود.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، قیمت دلار هرات بعد از رفتن به کانال ۴۹ هزار تومان و برخورد و به حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان و عدم توانایی در از دست دادن این سطح دوباره به کانال ۵۰ هزار تومان برگشت.
گروهی از معامله‌گران تصور می‌کنند با ورود بازار به ماه جدید قیمت دلار کف زده و هرچه به انتهای ماه آذر نزدیک می‌شویم قیمت بالاتر می‌آید.
این دسته با اشاره به تقاضای ژانویه و تسویه شرکت‌ها برای سال نوی میلادی بر این باورند که تقاضای دلار در بازار در این ماه بیشتر خواهد شد و به واسطه آن قیمت دلار می‌تواند نوسانی باشد.
اما در مقابل گروهی معتقدند بازار اگر هم بالا بیاید بازارساز دست بالاتر را دارد. این گروه تصور می‌کنند جیب بازارساز به واسطه فروش نفت و آزادسازی پول‌های بلوکه شده پر است.
قیمت دلار هرات
قیمت دلار هرات در ابتدای هفته در ۵۰ هزار و ۱۵۰ تومان شروع به کار کرد و در نیمه اول برای شکستن مرز مقاومت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان تلاش کرد اما نتوانست از این مرز عبور کند و در نیمه دوم با کاهش به نرخ باز شده رسید. قیمت دلار در پشت خط شنبه در ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان بسته شد.
قیمت درهم امارات در روز شنبه با گپ مثبت نسبت روز پنجشنبه در ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان بازگشایی شد و با افزایش در ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان به کار خود پایان داد.
با این قیمت درهم دلار در ۵۱ هزار تومان برآورد می‌شود. شکاف قیمت درهم و دلار هرات در روز شنبه به بیش از ۸۰۰ تومان رسید که عدد قابل توجهی است.
قیمت تتر در روز شنبه بین ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان در معامله بود که به قیمت دلار تهران نزدیک شده است.
به عقیده تحلیل‌گران فنی اگر قیمت دلار امروز از مرز مقاومت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کند می‌تواند با افزایش به سمت مقاومت بعدی یعنی ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان حرکت کند.
اگر قیمت دلار از این سطح نیز عبور کند می‌تواند با افزایش وارد کانال ۵۱ هزار تومان شود.
همچنین اگر قیمت درهم امارت در بالای مرز ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان تثبیت بدهد قیمت دلار امروز از اولین مقاومت خود عبور خواهد کرد، اما اگر درهم از این ناحیه کاهش داشته باشد قیمت دلار همچنان بین ۵۰ هزار تا ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان نوسان خواهد داد.

نوشته های مرتبط