بازار بیمه

در جلسات دوشنبه های بیمه ای مطرح شد:تکافل و تعاون راه حل سوم کارآفرینان ایرانی

توفیق اقتصادی:اولین جلسه از سلسله نشست های تخصصی صنعت بیمه با موضوع « تکافل و تعاون راه حل سوم کارآفرینان ایرانی» با میزبانی شرکت کارگزاری آسان بیمه ایرانیان( وابسته به شرکت تامین سرمایه تمدن ) و باشگاه استارتاپ پتاف در سالن کنفرانس شرکت تأمین سرمایه تمدن و با حضور جمعی از صاحب نظران صنعت بیمه و فعالین حوزه اقتصادی و فناوری برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، در این نشست ابتدا حمیدرضا حاجی اشرفی دبیر نشست دوشنبه های بیمه ای ضمن ارائه ی مقدمه ای از روند ایجاد تحولات اجتماعی و اقتصادی و رویکردهای جدیدی که در عرصه های بین المللی و اقتصاد ملل به وجود آمده از ضرورت پایه گذاری، ایجاد و اجرای تکافل در جوامع در حال توسعه مانند ایران صحبت نمودند.
در ادامه ی نشست دکتر رفتاری دبیر اندیشکده جهانی فناوری و از مدرسین حوزه ی حکمرانی اقتصادی در خصوص ضرورت اصلاح روش های برنامه ریزی و بهره برداری از اتدیشمندان جوان و لزوم‌ کاربردی کردن ابزارهای نوین اقتصادی ، همچون تکافل اشاره ودر ادامه عنوان داشت : برگزاری چنین نشست هاو گفتگوها را مفید بحال فضای گفتمانی کشور به خصوص صنعت بیمه می باشد.
افشین ایرجی رئیس انجمن سراسری کارگزاران رسمی بیمه از فلسفه ی ایجاد چنین جلساتی تحت عنوان دوشنبه های بیمه ای قدردانی کرد و در ادامه گفت: ضرورت دارد در جلسات دوشنبه های بیمه ای مباحث جدی و روز صنعت بیمه مورد بحث گذاشته می شود و وجود چنین جلساتی با حضور صاحب نظران مختلف و فارغ از رویکردها ضروری به نظر می رسد .
امیر اسماعیل کاظمی از فعالین سابق صنعت بیمه و مشاور ارتباطات و رسانه شرکت تأمین سرمایه تمدن با تأکید بر ارزشمند بودن برگزاری جلسات دوشنبه های بیمه ای در کمک به توسعه صنعت بیمه گفت : برگزاری نشست های تخصصی در حوزه بیمه و ارایه رویکرد های به روز متناسب با نیاز های صنعت بیمه از ضرورت های مغفول مانده در صنعت است که باید در دستور کار فعالین و تصمیم سازان و نهاد ناظر قرارگیرد .
 وی افزود: توسعه صنعت بیمه مبتنی بر فناورهای روز از مسائلی است که منجر به رشد و تعالی بیمه خواهد شد که گام هایی در این بخش برداشته شده است که ضرورت دارد نهاد ناظر با حمایت از شرکت های فعال در این حوزه ( استارت آپ ها ) مسیر توسعه صنعت بیمه را هموار تر کند .
کاظمی نظیر در ادامه روند توسعه ی صنعت بیمه را به واسطه ی حضور بیمه های اجباری عنوان کرد و در ادامه تصریح کرد: یکی از دلایل رشد پرتفوی صنعت بیمه به واسطه افزایش ضریب نفوذ بیمه نبوده بلکه تورم کالا و خدمات منجر به افزایش نرخ حق بیمه و پرتفوی شرکت ها شده است .
مشاور رسانه ای و ارتباطات تامین سرمایه تمدن که در نشست هم  اندیشی دوشنبه های بیمه ای سخن می گفت تصریح کرد :  صنعت بیمه و صنعت بانکداری مهمترین ارکان نظام مالی هر کشوری  به شمار می روند اما در ایران صنعت بیمه در مقایسه با صنعت بانکداری و بازار سرمایه در حوزه سرمایه گذاری ، فرایند تجارت الکترونیک و بیمه مالکیت فکری با مشکلاتی مواجه است که مانع از تحقق واقعی نقش بیمه در نظام مالی کشور شده است  و عملا صنعت بیمه کشور در سایه صنعت بانکداری و بازار سرمایه شکل گرفته و ادامه حیات می دهد .
  وی افزود : در حالیکه در کل دنیا صنعت بیمه پیش قراول سرمایه گذاری در تمامی نظام های مالی می باشد و ابتدا شرکت بیمه تأسیس شده و ذیل آن سایر نهادهای مالی و سرمایه گذاری تأسیس می شوند.
در پایان حمید رضا حاجی اشرفی ضمن تشکر از امیر نصیری همپا مدیرعامل شرکت کارگزاری آسان بیمه ایرانیان و حامیان این نشست از اعتقاد به ایجاد دگردیسی عظیم با توجه به تحولات صنعتی و زیست محیطی و اجتماعی در لایه های اصلی جامعه من جمله سطح خانواده ها صحبت نموده و از اثرگذاری برگزاری چنین جلسات و سعی در نشر دادن و منعکس نمودن به عنوان شاخصی از توسعه های فردی و تعمیم آن به توسعه های اجتماعی تأکید کردند.

 

نوشته های مرتبط