صنعت بازرگانی

درخواست مردم از رئیسی برای ابطال انتخابات اتاق بازرگانی

توفیق اقتصادی: مخاطبان خبرگزاری‌ با ثبت پویشی با عنوان «انتخابات مخدوش اتاق بازرگانی را ابطال کنید»  از رئیس جمهور خواسته‌اند تا انتخابات اخیر هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران ‌را که در نتیجه آن ‌حسین سلاح‌ورزی، نامزد رد صلاحیت شده از سوی نهادهای نظارتی، به عنوان رئیس‌ انتخاب شد، ابطال کند.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی،در این پویشِ پرامضا، مخاطبان خبرگزاری فارس نوشته‌اند: در شرایط کنونیِ اقتصاد ایران، حضور بخش خصوصی در عرصه‌‌های مختلف اقتصادی اهمیت بسیار دارد، در این راستا، اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مسئولیت سرعت بخشی به رشد شاخص‌های توسعه اقتصادی و رونق کسب و کارهای داخلی را به عهده دارند. از این رو فعالیت بیش از پیشِ اتاق‌های بازرگانی و تعامل آن ها با بخش دولتی بسیار ضروری است، اما با کمال تأسف، پرونده انتخاباتِ غیرقانونی اتاق بازرگانی در ماه‌های گذشته هنوز به سرانجام قانونی نرسیده است.

ثبت‌کنندگان این پویش نوشته‌اند: در این شرایط که قوای سه‌گانه، رئیس غیرقانونی و مسئله دار اتاق بازرگانی را به رسمیت نمی‌شناسند، منطقی ترین تصمیم و رهگشاترین اقدام، ابلاغ مصوبه شورایعالی نظارت توسط وزیر صمت و ابطال انتخابات مخدوشِ اتاق بازرگانی است.

امید است هر چه سریعتر و در فضایی شفاف، با برگزاری انتخاباتی سالم، فردی پاکدست، دغدغه مند و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی، سکاندار اتاق بازرگانی کشور شود.

بنابراین گزارش روز یکشنبه‌ 28 خرداد، دهمین دوره انتخابات هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار و «حسین سلاح ورزی» که از سوی نهادهای نظارتی و وزارت اطلاعات، رد صلاحیت شده بود ابتدا به عنوان نامزد در انتخابات حضور یافت و سپس به عنوان رئیس غیرقانونی اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد.

این انتخابات با واکنش‌های بسیاری مواجه شد زیرا براساس اسناد معتبر، صلاحیت «حسین سلاح‌ورزی» توسط وزارت اطلاعات، تایید نشده بود و این فرد به‌صورت قانونی اجازه شرکت در انتخابات هیأت رئیسه اتاق را نداشت، اما انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران با نادیده گرفتن نتیجه استعلام، در اقدامی غیرقانونی، انتخابات اتاق بازرگانی ایران را با حضور این فرد رد‌صلاحیت شده برگزار کرد.

* رسیدگی به ابهامات انتخابات اتاق بازرگانی ایران از سوی وزیر صمت در روز 7 مرداد

‌با توجه به انتقاداتی که  به اعضای شورای عالی نظارت در خصوص عدم ابطال این انتخابات مطرح شد، بالاخره عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران، به این موضوع واکنش نشان داد و در نامه‌ای به اعضای شورای عالی نظارت به اتاق بازرگانی از آنها خواست تا در راستای رسیدگی به ابهامات وارده به انتخابات هیئت رئیس اتاق بازرگانی در جلسه‌ای که روز شنبه هفته آینده 7 مرداد برگزار می‌شود شرکت کنند.

در این نامه خطاب به اعضای شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران آمده است:‌ در راستای رسیدگی به ابهامات وارده به انتخابات مورخ 1402.2.28 هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و بررسی برخی گزارشات و اعتراضات پیرامون کیفیت برگزاری این جلسه برگزار می‌شود.

پیش از این نیز خبرگزاری فارس خواستار شده بود تا نهادهای نظارتی و همچنین شورای عالی نظارت و عباس علی‌آبادی به عنوان رئیس شورا، در خصوص این انتخابات غیرقانونی اتاق ایران، ‌بررسی‌های لازم را انجام داده و از حضور فرد رد صلاحیت شده به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران جلوگیری شود، همچنین ‌مطالبه شده بود وزیر صمت موضع خود را در قبال انتخابات غیرقانونی اتاق ایران شفاف کند.

‌امروز و یک روز پس از ثبت ‌پویش «انتخابات مخدوش اتاق بازرگانی را ابطال کنید»، تعداد امضاهای مخاطبان به حدود 2000 امضا رسیده است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به مطالبه اغلب تجار و بازرگانان و همچنین مردم بابت جلوگیری از وقوع حاشیه در اتاق ایران، تعداد این امضاها افزایش یابد.

مخاطبان دیگر نیز در صورت تمایل می‌توانند به امضاکنندگان این پویش بپیوندند.

پایان پیام/

نوشته های مرتبط