زوم نیم نگاه

تورم ماندگار بازار طلا را از سکه انداخت

توفیق اقتصادی: دیروزهر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۴۸.۷۲ دلار رسید، در معاملات آتی نیز طلا ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۹۶۰.۱۵ دلار در هر اونس رسید.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، قیمت طلا در روز سه‌شنبه به دلیل اینکه بازارها منتظر نشانه‌های بیشتر در مورد سیاست‌های پولی آمریکا در این هفته بودند، اندکی تغییر کرد. همچنین پس از کاهش شاخص وام‌دهی چین برای اولین بار در 10 ماه گذشته، قیمت مس کاهش یافت.
انتظار می‌رود جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه در به کنگره گزارش دهد و احتمالاً نشانه‌های بیشتری در مورد سیاست‌های پولی آمریکا پس از توقف چرخه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی را نمایان کند.
دیروز طلا تحت فشار قرار گرفت زیرا فدرال رزرو همچنین نرخ بهره بالاتری را در سال جاری اعلام کرده است، که می تواند از افزایش بیشتر بانک در برابر تورم دائم خبر دهد.
دیروز هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1948.72 دلار رسید، در  معاملات آتی طلا نیز 0.1درصد کاهش یافت و به 1960.15 دلار در هر اونس رسید.
بیت کوین از بالاترین قیمت سالانه خود یعنی حدود 31هزار دلار، نزدیک به 15 درصد کاهش یافته است. این کاهش با سرکوب های نظارتی اخیر در صرافی های رمزنگاری کوین بیس و بایننس و راهنمایی های متعصب فدرال رزرو که فروش آن را تسریع کرده، همراه بوده است.
با این حال، بیت کوین تا به امروز 60 درصد افزایش یافته است و بالاتر از سطح پشتیبانی فنی 25هزار دلار است.

 

خبرهای مرتبط:

نوشته های مرتبط