اسلاید شو اقتصاد کلان

تضعیف پیشرفت‌ اقتصادی با تعطیلی دولت فدرال آمریکا

توفیق اقتصادی :نماینده‌های تندرو جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا روز جمعه از پیشنهاد رئیس مجلس مبنی بر تامین مالی موقت دولت حمایت نکرده و با این کار از تعطیلی بخشی از آژانس‌های فدرال آمریکا در روز یکشنبه اطمینان حاصل کردند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی  و به نقل از رویترز، نمایندگان کنگره با ۲۳۲ رای مخالف در برابر ۱۹۸ رای موفق، پیشنهاد تامین مالی دولت به مدت ۳۰ روز را رد کردند.
کوین مک‌کارتی، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا پس از ناکامی در تصویب طرح خود به خبرنگاران گفت: هنوز تمام نشده است. هنوز ایده‌هایی در نظر دارم.وی مشخص نکرد که منظورش از این ایده‌ها چه بوده است.
اگر نمایندگان کنگره موفق نشوند تا ساعت ۱۲:۰۱ یکشنبه به وقت محلی به توافقی بر سر لایحه بودجه دولت فدرال دست پیدا کند، سازمان پارک‌های ملی تعطیل خواهد شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اکثر فعالیت‌های عادی خود را تعلیق خواهد کرد و پرداخت حقوق به ۴ میلیون کارمند فدرال با مشکل مواجه خواهد شد.
جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه عنوان کرد که تعطیلی دولت فدرال باعث تضعیف پیشرفت‌ اقتصادی دولت خواهد شد و می‌تواند توسعه پروژه‌های مهم زیرساختی را به تأخیر بیندازد.

نوشته های مرتبط