بازار سرمایه

تاثیر افزایش نرخ ارز بر بازارها

توفیق اقتصادی:یک کارشناس بازار سرمایه عنوان می‌کند: صمدی متذکر می‌شود: افزایش نرخ ارز اثر خود را روی همه بازارها می‌گذارد؛ مثل بازار طلا و خودرو و عجیب است که بورس، واکنش احساسی و هیجانی نسبت به شرایط نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، بهنام صمدی  درباره وضعیت بورس می‌گوید: ریزش ارزش بورس به نظر می‌رسد بیشتر هیجانی است.
وی می‌افزاید: در حال حاضر بازار نسبت به اتفاقات واکنش نشان می‌دهد و در کل بازار، بورس ایران نسبت به رویدادهای بین‌المللی خیلی حساس شده است و بلافاصله اثر را روی تابلوی بورس می‌بینیم.
این کارشناس بازار سرمایه تصریح می‌کند: به نظر من، این واکنش‌ها هیجانی و احساسی است و از آن طرف، شاهد هستیم که نرخ ارز در بازار افزایش داشته است.
صمدی متذکر می‌شود: افزایش نرخ ارز اثر خود را روی همه بازارها می‌گذارد؛ مثل بازار طلا و خودرو و عجیب است که بورس، واکنش احساسی و هیجانی نسبت به شرایط نشان می‌دهد.
وی یادآور می‌شود: البته باید به این نکته هم توجه کنیم که قیمت جهانی نفت که تا محدوده ۹۵، ۹۶ دلار رشد کرده بود و سایر کامودیتی‌ها، عقب‌نشینی کردند. این هم روی تابلوی بورس اثرگذار بود، اما آنچه که امروز در بازار سهام می‌بینیم، ارتباطی به افت قیمت کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی ندارد.

نوشته های مرتبط