بازار بیمه

بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مدیران ارشد بیمه پارسیان

توفیق اقتصادی: شرکت بیمه پارسیان در میان بیمه نامه های حرفه ای که در بیمه های مسئولیت طراحی کرده، یک بیمه نامه خاص به نام بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مدیران ارشد دارد که تبعات مالی ناشی از تصمیمات مدیران را جبران می کند.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی ،‌علی گنجی، مدیر بیمه های مسئولیت بیمه پارسیان با بیان این مطلب به خبرنگار بیمه نویس گفت: با مطالعاتی که بر روی نمونه های موجود در دنیا انجام شد، تلاش بر این بود تا نمونه بومی سازی شده این طرح را در بیمه پارسیان پیاده کنیم و در نتیجه بیمه نامه ای شکل گرفت که به موجب آن این امکان فراهم شد تا مدیران ارشد شرکت ها و سازمان ها مثل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و … با توجه به مسئولیتی که در سازمان خود دارند، بتوانند ریسک مسئولیت خود را بیمه نمایند.
وی با اشاره به این نکته که بیمه نامه مزبور برای مدیران بنگاه های اقتصادی و مدیران سازمان ها و نهادها، آرامش خاطری به همراه خواهد آورد، افزود: مدیران ارشدی که این بیمه نامه را دارند، وقتی می خواهند تصمیمات مهم بگیرند، می دانند که اگر آن تصمیمات با خطا مواجه شد، شرکت بیمه پارسیان می تواند با حمایت خود تبعات مالی ریسک ناشی از تصمیمات وی را جبران نماید.
ایشان در ادامه خاطر نشان نمود: بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مدیران ارشد، علاوه بر جبران خسارت مالی ناشی از ریسک تصمیمات مدیریتی بیمه گزار، پوشش خسارت های جانی و هزینه های پزشکی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین هزینه های دادرسی را نیز جبران می نماید.
مدیر بیمه های مسئولیت بیمه پارسیان با بیان اینکه دوره کشف پوشش ریسک در این بیمه نامه نه تنها شامل دوره حضور مدیر مربوطه در زمان خرید بیمه نامه می شود، بلکه این بیمه نامه به نحوی طراحی شده که پس از اتمام دوره مدیریت مدیران تا ۲ سال تبعات تصمیماتی که در زمان تصدی گری آن ها گرفته شده را نیز پوشش دهد.
وی تاکید کرد: این یک بیمه نامه مدرن است و در حال حاضر بیمه پارسیان این نوع بیمه نامه را با این سطح از کیفیت و پوشش دهی در کشور ارایه می نماید.
ایشان درباره هزینه مربوط به این بیمه نامه گفت: مبلغ بیمه نامه با توجه به میزان ریسک تصمیمات سازمان مربوطه قابل تغییر است و مبلغ حق بیمه متناسب با تعداد مدیران تحت پوشش، سطح تعهد مالی درخواستی و همچنین با توجه به جایگاه سازمان و میزان ریسکی که ممکن است در آن وجود داشته باشد، تعیین می شود.

نوشته های مرتبط