صنعت بازرگانی

برنامه‌ریزی برای اورهال کردن نیروگاه‌های بخاری تا دی ماه

توفیق اقتصادی: معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه‌ریزی برای اورهال کردن (نوسازی) نیروگاه‌های بخاری شازند، شهید منتظری، منتظر قائم، توس و شهید رجایی در ماه‌های آبان تا دی توسط وزارت نیرو ضرورت دارد و باید انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه‌ریزی برای اورهال کردن (نوسازی) نیروگاه‌های بخاری شازند، شهید منتظری، منتظر قائم، توس و شهید رجایی در ماه‌های آبان تا دی توسط وزارت نیرو ضرورت دارد و باید انجام شود.
ایرج حشمتی در جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا که امروز با حضور نمایندگانی از سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مسئول در قبال قانون هوای پاک، در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد افزود: ۲۳ دستگاه در قبال اجرای قانون هوای پاک تکلیف دارند که هشت دستگاه اصلی در این زمینه وجود دارند که گزارش عملکرد آنها را بررسی کرده‌ایم.
وی ادامه داد: به دلیل این که تکالیف قبلی مانند قانون توسعه حمل و نقل عمومی، مدیریت مصرف سوخت، اصلاح الگوی مصرف و… انجام نشده است، دستگاه‌ها در اجرای احکام خود خیلی موفق نبوده‌اند و همین مورد یکی از دلایل عدم تحقق قانون هوای پاک است.
معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تحریم‌ها و عدم انتقال تجهیزات و فناوری‌های جدید در آلودگی هوای کشور ما نقش داشته است.
حشمتی تاکید کرد: ارائه طرح نوسازی حمل و نقل عمومی درون شهری و موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کلانشهرها با استفاده از منابع ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو توسط وزارت صمت و بررسی برقراری سرویس کارکنان ادارات توسط وزارت کشور می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.
وی ادامه داد: اولویت توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری با خودروهای برقی و گازسوز و انجام معاینه فنی موتورخانه‌های تمام ساختمان‌های دولتی در سطح ملی و استانی تا پایان آبان ماه نیز ضرورت دارد.
معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اعمال قانون و جلوگیری از تردد خودروهای دودزا توسط پلیس راهور، تامین حداکثری سوخت از گاز طبیعی در نیروگاه‌های بخاری توسط وزارت نفت از جمله پیشنهادات ما در این کارگروه است.
به گفته حشمتی، اتخاذ سازوکارهای اجرایی تشویقی برای کاهش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری و توزیع سوخت استاندارد در استان‌های دارای کلانشهر توسط وزارت نفت و پیگیری برقراری دورکاری در ادارات در ماه‌های آبان تا دی توسط وزارت کشور نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

نوشته های مرتبط