بازار پول

افزایش سرمایه بانک تجارت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

توفیق اقتصادی: هیات مدیره بانک تجارت در مصوبه ای با افزایش سرمایه این بانک خصوصی شده از محل تجدید ارزیابی دارایی ها موافقت کرد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، بانک تجارت که با نماد وتجارت و سرمایه 224.000 میلیارد ریالی، یکی از بانک های با سرمایه بالا در بازار سرمایه کشور محسوب می شود، از محل تجدید ارزیابی دارایی های خود اعم از زمین، ساختمان و سرمایه گذاری، سرمایه خود را بیشتر خواهد کرد تا بدین ترتیب توان مالی آن برای اعطای تسهیلات به مراتب بیش از الان شود.
بر اساس این گزارش، هادی اخلاقی فیض آثار مدیرعامل بانک تجارت در نامه ای خطاب به سعید واشقانی فراهانی رییس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد که پیرو تکالیف مقرر در مجمع عمومی صاحبان سهام روز 31 خردادماه سال جاری و پیرو تصمیمات متخذه در جلسه هیات مدیره این بانک در روز دوم دی ماه امسال، در مصوبه ای با موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها شامل زمین، ساختمان و سرمایه گذاری ها موافقت و مقرر شد تا اقدامات لازم برای انجام تشریفات قانونی مبنی بر انتقال مازاد تجدید ارزیابی به سرمایه بانک صورت گیرد.
بر اساس اعلام مدیرعامل بانک تجارت، گزارش توجیهی افزایش سرمایه پس از انجام تجدید ارزیابی ازسوی کارشناسان ذیصلاح، در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) افشا خواهد شد.
اخلاقی در نامه خود تاکید کرده است که پس از دریافت اظهارنظر بازرس قانونی و نیز مجوزهای مورد نیاز، اقدام لازم برای انتقال مبلغ تجدید اریابی به سرمایه بانک صورت خواهد پذیرفت.
وتجارت در اطلاعیه ای که با عنوان شفاف سازی روی سامانه کدال سازمان بورس قرار داده، اعلام کرده است که اثرات مالی این رویداد نسبت به کل دارایی ها و کل درآمد فروش در سال مالی قبلی، هنوز برآورد نشده است.
بانک تجارت با سرمایه 224.000 میلیارد ریالی، از بانک های با سرمایه بالا و از نمادهای پربیننده بازار سرمایه کشور محسوب می شود که قرار است با این افزایش سرمایه، توان تسهیلات دهی اش را بیش از پیش افزایش دهد.

نوشته های مرتبط