صنعت بازرگانی

اعزام دو رایزن بازرگانی زن به عربستان

توفیق اقتصادی :رئیس اداره رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه هدف گذاری شده تا پایان سال تعداد رایزنان به ۳۰ نفر برسد، گفت: برای اولین بار نیز دو رایزن بازرگانی زن اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ،محمد رجب نژاد رئیس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اعزام رایزنان بازرگانی، اظهار داشت: کارشناسان مرتبط از ۴ وزارت خانه اقتصادی شامل وزارت نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی و صمت می‌توانند به عنوان رایزنان بازرگانی ثبت نام کنند. بر اساس قانون نیز هر سال باید برای جذب رایزن فراخوان بزنیم. بر همین اساس نیز اواخر تیر ماه امسال برای جذب رایزن جهت اعزام به کشورهای جدید فراخوان زدیم که متقاضیان تا پایان شهریور ماه برای ثبت نام مهلت دارند.

وی با بیان اینکه ما دولت را با ۲ رایزن بازرگانی در دو کشور عراق و افغانستان تحویل گرفتیم، افزود: هم اکنون ۱۷ رایزن بازرگانی در عراق (بغداد)، عمان، چین (پکن)، ارمنستان، هندوستان، قطر، افغانستان، لبنان، بلاروس، روسیه، کنیا، الجزایر، ترکیه، قزاقستان، آفریقای جنوبی، امارات و ازبکستان مستقر داریم. البته ۱۹ رایزن داشتیم که ۲ نفر برگشتند و در حال حاضر در کشورهای آذربایجان و پاکستان رایزن نداریم. در کشور آذربایجان هنوز شرایط برای استقرار رایزن فراهم نیست اما رایزن بازرگانی برای استقرار در کراچی پاکستان تا یک ماه آینده اعزام می‌شود. جایگزین ارمنستان هم مشخص شده و به زودی اعزام می‌شود.

رجب نژاد گفت: رایزن بازرگانی به کشورهای صربستان، برزیل و پاکستان در شرف اعزام است و به زودی مستقر خواهند شد.

اعزام دو رایزن بازرگانی زن

وی در مورد اعزام رایزنان بازرگانی خانم نیز تصریح کرد: تا پیش از این رایزن بازرگانی خانم نداشتیم اما در دولت سیزدهم اولین رایزن بازرگانی ما به قزاقستان اعزام شد و دومین نفر هم به زودی جایگزین رایزن فعلی در ارمنستان می‌شود.

اعزام رایزن به عربستان

رئیس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در مورد هدف گذاری برای اعزام رایزنان بازرگانی گفت: هدف گذاری شده تا پایان سال باید تعداد رایزنان به ۳۰ نفر برسد بنابراین در نظر داریم که دو رایزن دیگر به شهرهای سلیمانیه (اقلیم کردستان) و بصره کشور عراق اعزام کنیم. همچنین دو رایزن در شهرهای شانگهای و گوانجو کشور چین نیز مستقر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اعزام رایزن به کشورهای اندونزی، ترکمنستان، نیجریه، زیمبابوه، ونزوئلا، مجارستان، لهستان، سوریه و عربستان سعودی نیز تا پایان سال در دستور کار قرار دارد. بر همین اساس نیز فراخوان زدیم تا رایزن جذب و افراد واجد شرایط را به این کشورها اعزام کنیم.

رجب نژاد یادآور شد: شایسته سالاری در انتخاب رایزن بسیار مهم است. بنابراین متقاضیان از ۴ وزارتخانه نفت، اقتصاد، کشاورزی و صمت با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران برای ثبت نام مراجعه کنند.

نوشته های مرتبط