صنعت بازرگانی

اخطار رییس شورای رقابت به مدیرعامل بهمن‌موتورز

توفیق اقتصادی:در حالی شورای رقابت، نامه‌ یه یکی از خودروسازان خصوصی را در رسانه‌ها منتشر کرد که این نامه هنوز به دست این خودروساز نرسیده است!
به گزارش پایگاه اخبری توفیق اقتصادی، عرضه خودرو در بورس کالا مورد حمایت و تایید صاحبنظران اقتصادی، بورس کالا، شورای‌عالی بورس و بسیاری از نمایندگان مجلس از جمله رییس کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد. مهم‌تر از آن اینکه امتحان خود را در حوزه شفافیت و کاهش قیمت‌ها در بازار پس داده است.
اما وزارت صمت و شورای رقابت به دلیل علاقه ویژه‌ای که به سامانه یکپارچه خودرو دارند، با عرضه خودرو در بورس کالا مخالفت کرده و حتی اعلام می‌کنند که عرضه خودرو در بورس اقدامی ضدرقابتی و متخلفانه است و باید به‌سرعت متوقف شود.
به تازگی نیز به دنبال اولتیماتوم‌هایی که طی روزهای گذشته متوجه گروه بهمن به عنوان شرکت بخش خصوصی فعال شده بود، رییس شورای رقابت اخطاریه جدیدی داد. رییس شورا و مرکز ملی رقابت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل بهمن‌موتورز اخطار داد که عرضه خودرو در بورس اقدامی ضدرقابتی و متخلفانه است و باید به‌سرعت متوقف شود.
نورانی همچنین تاکید کرد که عرضه خودروی سواری باید از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو و بر مبنای قیمت‌گذاری موضوع آن انجام شود.

 

نوشته های مرتبط