نیم نگاه

آیا بیت‌کوین در مسیر رسیدن به ۲۰ هزار دلار است؟

توفیق اقتصادی:به عقیده کارشناسان ون‌اِک، بیت کوین می‌تواند در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۳ تا ۱۰٬۰۰۰ دلار پایین بیاید.
 بیت‌کوین به زیر سطح پشتیبانی ۲۹ هزار دلار سقوط کرد که با این رکود این سوال مطرح می شود که آیا بیت‌کوین در مسیر رسیدن به ۲۰ هزار دلار است؟
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از  کریپتو، حوزه ارزهای دیجیتال با نوسانات غریبه نیست اما روند نزولی اخیر مطمئنا بسیاری را غافلگیر کرده است.
یکی از محرک‌های مهم پشت این افت، فروش گسترده بود همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شرکت‌های ایلان ماسک پشت این موضوع بوده‌اند و طبق گزارش‌ها کل دارایی‌های بیت‌کوین خود را نقد کرده‌اند.
سکوت قابل توجه ماسک در رسانه‌های اجتماعی به این حدس و گمان افزوده است و غیبت واضح میم‌های معروف مربوط به رمزنگاری وی این موضوع را بیشتر تقویت می‌کند.
از منظر فنی، شاهد بودیم که چگونه قیمت بیت‌کوین به محض پایین آمدن قیمت پشتیبانی ۲۹ هزار دلار سقوط کرد.
از آنجایی که بازار رویدادهای اخیر را دنبال می‌کند، احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۲۰ هزار دلار بسیار واقعی است.
در حال حاضر، قیمت حمایت بحرانی بیت‌کوین حدود ۲۵ هزار دلار است و اگر این سطح را زیر پا بگذارد، نزول به ۲۰ هزار دلار بسیار محتمل‌تر می‌شود و به‌طور بالقوه سود قابل توجهی که در اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد بودیم را باطل می‌کند.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۳ درصد بیشتر شده است.
در حال حاضر ۴۷.۹۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۲ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱.۹۷ میلیارد دلار است که ۸.۸۸ درصد کاهش داشته است.
حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۶۷ میلیارد دلار است که ۷.۶۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۰.۳۷ میلیارد دلار است که ۹۲.۷۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
منبع: isna

نوشته های مرتبط