بازار سرمایه

آذرین هشتم مهرماه پذیره نویسی می شود

توفیق اقتصادی:مدیرعامل تامین سرمایه کیمیا در آستانه پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلزات این شرکت با نماد آذرین گفت: آذرین امروز شنبه هشتم مهرماه در فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از روابط عمومی شرکت تامین سرمایه کیمیا، مهرداد فرح آبادی، ادامه داد: سوم آبان ماه سال گذشته، کیمیا در فرابورس پذیره‌نویسی شد و نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان منابع جذب کرد.
مدیرعامل تامین سرمایه کیمیا افزود: این شرکت از ابتدای سال ۱۴۰۲ برنامه‌های جدیدی را آغاز کرده است. تکمیل ابزارهای مالی، اخذ مجوز صندوق‌های مختلف و تنوع منابع درآمدی سه برنامه مهم کیمیا تا پایان سال است و تاکنون مجوز انتشار اوراقی به ارزش بیش از ۱۰ همت را دریافت کرده‌ایم که بخشی از این مبلغ به مرور و تا پایان سال جاری منتشر می‌شود.
او با بیان اینکه صندوق سرمایه‌گذاری بخشی آذرین هم در راستای همین سیاست‌ها دنبال می‌شود، افزود: بیش از ۱۶ سال از آغاز فعالیت نخستین صندوق سرمایه‌گذاری در بازارسرمایه می‌گذرد. طی این مدت، بازارسرمایه با تحولات مثبتی همراه شده و هرچه جلوتر می‌رویم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، متنوع‌تر، حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر می‌شوند؛ به طوری که هم اکنون صندوق‌های بخشی، نقطه عطفی در بازارسرمایه کشور به شمار می‌روند.
او افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ابتدای راه‌اندازی ساختار خاصی داشتند و عمدتا برای سرمایه‌گذارهای غیرحرفه‌ای طراحی شده‌ بودند؛ اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که فعالان حرفه‌ای بازار و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تخصصی هم بخش قابل توجهی از منابع خود را در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و نگاه ویژه‌ای هم به صندوق‌های بخشی دارند.
فرح آبادی با تاکید بر اینکه صندوق‌های بخشی به نیازهای جدی سرمایه‌گذاران پاسخ می‌دهد، ابراز داشت: اکنون سرمایه‌گذاران می‌توانند به جای خرید یک یا چند سهم و پذیرش ریسک‌های بالا، با ورود به صندوق‌های بخشی هم از مزایای متنوع سازی و هم از مزایای مدیریت حرفه‌ای و مهمتر از همه، مزایای نقدشوندگی یونیت‌ها به خوبی بهره‌مند شوند.
آذرین هشتم مهرماه پذیره نویسی می شود
مدیرعامل تامین سرمایه کیمیا با اشاره به اینکه راه‌اندازی صندوق‌های بخشی سیگنال مثبتی برای بازار است، افزود: مجموعه بازار ارزندگی و کارایی صندوق‌های بخشی را به خوبی درک کرده است. با توجه به اهمیت موضوع، صندوق بخشی فلزات اساسی کیمیا با نماد آذرین به عنوان چهارمین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی بازار سرمایه در هشتم مهرماه پذیره‌نویسی می‌شود.
او افزود: آذرین به طور تخصصی در حوزه فلزات اساسی فعالیت می‌کند. گروه فلزات اساسی، همواره یکی از پیشران های بازارسرمایه بوده و دو شرکت ملی مس و فولاد با ۹۰۰ همت دارایی، در حدود ۱۰ درصد ارزش بازار را در اختیاردارند.
مهرداد فرح آبادی تصریح کرد: اگر فعالان بازار سرمایه به جای خرید یک یا چند سهم، واحدهای صندوق‌های بخشی را خریداری کنند، می‌توانند علاوه‌بر مزیت افزایش قیمت سهام فلزات اساسی، از ظرفیت نقدشوندگی بالای این صندوق‌ها نیز به خوبی بهره‌برداری کنند. زیرا حتی نمادهای بزرگ هم ممکن است برای ماه‌های طولانی با مشکل نقدشوندگی جدی مواجه باشند.
مدیرعامل تامین سرمایه کیمیا افزود: موضوع دومی که ما روی آن متمرکز هستیم کسب بازدهی بالاتر از شاخص گروه فلزات اساسی است. این موضوع از نکات مثبت صندوق به حساب می‌آید.
فرح آبادی به مزیت سوم این صندوق اشاره کرد و گفت: بهره برداری از انواع تکنیک‌های مهندسی مالی روی یونیت‌های این صندوق مزیت سوم است. انواع ابزارهای مالی همچون آپشن‌ها که در بازار سرمایه تعبیه شده‌اند، به شکل مکمل برای واحدهای این صندوق تعریف می‌شود و ریسک سرمایه‌گذاران به راحتی مدیریت می‌شود.
فرح آبادی، در خصوص پذیره‌نویسی صندوق بخشی فلزات اساسی این شرکت با نماد آذرین گفت: صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلزات اساسی آذرین دومین صندوق مجموعه تامین سرمایه کیمیا است و مانند همه صندوق‌های بخشی دیگر، تمرکز آن روی یک صنعت مشخص است.
او با بیان اینکه وجه تمایز صندوق بخشی آذرین، تخصص و تجربه‌ تامین سرمایه کیمیا در حوزه صنعت فلزات اساسی است، افزود: مزیت مهم صندوق‌های بخشی از جمله آذرین این است که همه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی به ویژه نهادهای مالی کوچک‌تر می‌توانند با صرف زمان، انرژی و هزینه کمتر در خصوص مدیریت دارایی خود تصمیم‌گیری کنند.
او با بیان اینکه سرمایه صندوق حداکثر ۱۰۰۰ میلیارد تومان است و کارگزار پذیره‌نویسی کارگزاری ارگ هومن است، ادامه داد: آذرین روز شنبه هشتم مهرماه در فرابورس پذیره نویسی خواهد شد.

نوشته های مرتبط